Mp3 grotuvai- ar verta įsigyti?

mp3Maži yra gražūs- tai mp3 grotuvai! Prieš dešimt metų prekyboje atsiradę maži prietaisai, skirti klausytis mp3 failų, sukėlė nemažą sensaciją muzikos prekyboje. Šiandien mp3 grotuvai praktiškai išstūmė kažkada labai populiarius CD grotuvus ir ausinukus. Mp3 grotuvų prekyboje vyksta tikra technologijos revoliucija – atskiri modeliai tampa vis tobulesni, taip pat paprastesnė jų priežiūra. Gamintojai į šiuos mp3 grotuvus įmontuoja vis didesnės talpos atmintį, todėl į juos galima įrašyti vis didesnį informacijos kiekį ir ne tik muzikinės.

Mp3 grotuvų formatas – tai garso suspaudimo technologija. Šis formatas leidžia išsaugoti muzikinius failus, kurie užima mažai vietos. Šiuo metu jis laikomas standartiniu įrenginiu muzikiniams įrašams išsaugoti tinkle. Mp3grotuvai buvo sukurti Vokietijoje praėjusio šimtmečio devintojo dešimtmečio pabaigoje. Jau ilgą laiką buvo ieškoma būdo, kaip išsaugoti diske didelį informacijos failų kiekį, kuris užimtų sąlygiškai nedaug vietos. Taip atsirado pirmieji garso suspaudimo būdai. Populiariausiu tapo būtent mp3 grotuvas, nuo kurio kilo grotuvų pavadinimas. Šiandien garso suspaudimo būdų yra žymiai daugiau ir jie tampa vis tobulesni. Šalia mp3 formato labiausiai žinomi: WMA, OGG Vorbis ar FLAC. Tai populiariausi ir žinomiausi mp3 grotuvai. Nedidelių matmenų, plokšti, lengvi ir praktiškai nesunaikinami. Šie mp3 grotuvai atsparūs įvairiems pažeidimams – jeigu norime klausytis muzikos sportuodami ar aktyviai poilsiaudami, ši mp3 grotuvų rūšis tiks labiausiai. Jiems nepakenks nei kirtimas iš didelio aukščio, nei truputis vandens. Tačiau reikia atsiminti, kad šio mp3 grotuvo atmintis yra ribota.

Senesni mp3 grotuvų modeliai turėjo tik 32 MB atmintį. Šiuo metu standartinė tokio mp3 grotuvo talpa – nuo 1 iki 4 GB. Jeigu norime didesnės atminties, tuomet šiam grotuvui turėsime išleisti mažiausia 1 000 litų, kadangi „flash“ atmintis dar brangi. Mp3 grotuvas gali turėti papildomų funkcijų, pvz., diktofoną ar radiją (su galimybe įrašyti). Mp3 grotuvai su spalvotu displėjumi atkuria grafinius failus, todėl galima peržiūrėti, nuotraukas, įrašytas į grotuvo atmintį. Mp3 grotuvų privalumai maži ir lengvi, lengva naudotis; nebloga atkuriamos muzikos kokybė. Mp3 grotuvai turi daug papildomų funkcijų dažniausia diktofonas, radijas, mikrofonas ir kt. ;nėra nervinančio garso traukymo ar peršokinėjimo; vis mažesnės kainos. Grotuvų rūšys: mp3 grotuvai su „flash“ atmintimi; mp3 grotuvai su įmontuotu standžiuoju disku; hibridai; PMP grotuvai. Be mp3 formato, dauguma grotuvų taip pat atkuria WMA ir WAV formatus. Paskutinis dalykas, į kurį verta atkreipti dėmesį, yra maitinimas.

Galimos dvi mp3 grotuvo rūšys – įmontuotas akumuliatorius arba baterijos. Pirmas būdas yra ekonomiškesnis – pakrauti akumuliatorių yra žymiai pigiau nei pirkti baterijas, tačiau yra vienas trūkumas. Pavyzdžiui, jeigu akumuliatorius išsikraus kelionės dviračiais metu, neturėsite galimybės greitai pakeisti mp3 grotuvo maitinimo būdo. Akumuliatorių pakrauti užtrunka kelias valandas, o nusipirkti baterijas – vos kelias akimirkas.

Ar reikia vartoti vitaminus moterims?

Ar reikalingi vitaminai moterims ir iš viso ar reikia vartoti vitaminus ir maisto papildus? Jeigu atvirai, tai nežinau, nes vieni medikai ir jiems pritariantys šaukia, kad viskas turi būti natūralu. Iš maisto turime gauti visas reikalingas medžiagas. Kiti mokslininkai, medikai yra priešingos nuomonės, kad vitaminai ir maisto papildai yra tiesiog būtini Ir kokių tik vitaminų nėra : vitaminai moterims, vyrams, vaikams, sportininkams ir taip toliau. Vitaminai moterims reikalingi, kad organizmo ląstelės galėtų tinkamai funkcionuoti: dalyvauti audinių sudarymo bei energijos gamyboje. Dėl vitaminų stokos gali sutrikti dauguma organizme vykstančių biocheminių procesų.
Yra atvejai, kai vitaminai moterims yra būtini. Nėštumo metu įvairių medžiagų, tarp jų ir vitaminų, poreikis padidėja, tačiau organizmas iš maisto pats sugeba pasisavinti daugiau tų medžiagų, kurių labiausiai trūksta, todėl jei mityba visavertė papildomai vartoti vitaminų moterims nereikia. Jei mityba nėra visavertė ar sergate įvairiomis ligomis, reikia pagalvoti apie vitaminus moterims. Įtariant tam tikrų medžiagų trūkumą svarbiausia yra atskirti ir diagnozuoti, kokio vitamino ar mikroelemento trūksta (vit. A, vit. D ar kt.), nes jo ir turėtų būti skiriama gydomosios dozės – daug didesnės nei įprastuose vitaminuose moterims. Nors pragyvenimo lygis pamažu auga, dažnai besilaukiančiai moteriai diagnozuojamas mitybos nepakankamumas, kurio koregavimas yra vienas iš svarbiausių tikslų dar nepastojus. Gerai kai vitaminai moterims gaunami iš natūralių šaltinių, tačiau jei tai neįmanoma, reikėtų vartoti maisto papildų ir vitaminų moterims.

Vitaminai moterims- kokių reikia, vitaminas A. Jeigu jo trūksta, atsiranda vištakumas, odos ir gleivinės uždegimų, blogiau jaučiamas skonis, oda tampa jautresnė, puola kvėpavimo takų ligos. Sutrinka skrandžio, kepenų veikla. Pablogėja regėjimas. Jaučiamas nuovargis. Dar būtini vitaminai moterims yra B grupės . Vitaminas B1 (tiaminas). Kai jo trūksta, jaučiamas nuovargis, dingsta apetitas, gali apimti depresija, sutrikti atmintis, krenta darbingumas, svaigsta galva, sutrinka virškinimas, užkietėja viduriai, sumažėja svoris, nusilpsta raumenys, dėl fizinio krūvio trinka širdies ritmas, dusina, pradeda tirpti galūnės. Vitaminas B2 (riboflavinas) dar vadinamas vitaminu G. Šie vitaminai moterims ypač reikalingi esant brandžiam amžiui, kai prasideda menopauzė. Jeigu jo trūksta, slenka plaukai, silpsta regėjimas, peršti arba graužia akis, sausėja oda, džiūsta lūpos, trūkinėja lūpų kampučiai, trūksta jėgų, apima apatija.

Vitaminų moterims sąraše turi būti vitaminas B3 (nikotino rūgštis, arba niacinas). Dar vadinamas vitaminu PP. Jeigu jo trūksta, sutrinka nervų sistemos veikla, gali atsirasti odos uždegimų, raumenų skausmų, sumažėti apetitas, sutrikti žarnyno veikla, miegas, atmintis. Vitaminas B5 (pantoteno rūgštis). Dėl jo stokos padidėja nervingumas, skauda sąnarius, slenka ir anksti žyla plaukai, kamuoja užkietėję viduriai, trūksta apetito, atsiranda kraujo krešėjimo sutrikimų. Šie vitaminai moterims labai reikalingi. Moters organizmas vitaminų ir mineralų atsargas labiausiai naudoja, kai sergate, patiriate įtampą, taip pat jį alina greitas gyvenimo tempas, aplinkos poveikis, žalingi įpročiai. Tokiais atvejais vitaminai moterims privalomi. Daugiau vitaminų moterims reikia ir dirbančioms protinį darbą, besilaikančioms dietos, sportuojančioms, vyresnio amžiaus, nėščioms moterims.