Gedimino (57m) istorija

Gediminas gyvena Salantuose, nedideliame Žemaitijos miestelyje. Gediminą draugai žino kaip aktyvų visuomenininką, jo pilna visur: miestelio bendruomenės gyvenime, draugų susibūrimuose. Gediminas jau 20 metų groja muzikiniame ansamblyje, su kuriuo apvažiavo ne vieną Europos miestą. Ansamblis pelnęs ne vieną aukštą įvertinimą tarptautiniuose konkursuose. Mėgstama veikla, draugai, ir 4 anūkai yra Gedimino gyvenimo džiaugsmas.

Šiuo metu Gediminas serga inkstų vėžiu. Čia jo pasakojimas apie tai.

„Vieną 2006-ųjų gražią ir saulėtą dieną savo šlapime pastebėjau tirštą kraujo masę. Gydytojas nusiuntė mane pas urologą, šis paskyrė tyrimus. Grįžęs namo dėl nežmoniško skausmo susmukau. Mane skubiai nuvežė į ligoninę, atliko tyrimus ir nutarė pašalinti inkstą. Pašalintasis inkstas svėrė 2 kilogramus. Vėžys jau buvo nukeliavęs į apatinę tuščiąją veną, teko operuoti ir ją. Ligoninėje praleidau 14 dienų.

Nors mano gydytojas, pas kurį lankiausi daugelį metų, ir keli specialistai, tarp kurių buvo ir urologas, atlikęs išvaržos operaciją, matė tipinius simptomus, tokius kaip varikozinis venų išsiplėtimas ar aukštas spaudimas, inkstų sutrikimas man diagnozuotas nebuvo.

2007-ųjų gegužę po patikrinimo kompiuterine tomografija mano pilve buvo rasta daug vėžio pažeistų limfmazgių. Jiems pašalinti buvo atlikta dar viena operacija,

Kitas kompiuterinės tomografijos tyrimas, atliktas 2009-ųjų lapkritį, parodė keletą vėžinių limfmazgių kairėje krūtinės srityje. Tuo metu buvo tiriami nauji pirmos eilės vaistai, ir aš džiaugiausi galėdamas būti šių tyrimų dalimi, nors dėl nepageidaujamų poveikių blogai jaučiausi beveik visą laiką. 2010m. limfmazgiai kairėje krūtinės srityje ir toliau augo, ir man buvo skirtas intensyvios radiacijos kursas.

2010-ųjų vasario mėn. atlikti tyrimai neparodė jokių naujų darinių, tačiau tų pačių metų gegužę pradėjau jausti neįprastai stiprų skausmą dešiniajame klube. Tyrimai parodė didžiules metastazes dešiniajame klube ir gaktikaulyje. Gaktikauliui nebuvo galima nieko padaryti, bet buvo atlikta didžiulė operacija, kurios metu pakeistas klubo sąnarys ir du trečdaliai šlaunikaulio.

2011-ųjų vasarą buvau nusiųstas radiologiniam gydymui, kuris turėjo padėti nuo stipraus klubo ir gaktikaulio skausmo. Buvo nustatyta, kad ant gaktikaulio išsivystė naujas teniso kamuoliuko dydžio auglys. Jis nebuvo pastebėtas įprastinių visai neseniai prieš apsilankymą onkologinės radiacijos skyriuje atliktų tyrimų metu. Maždaug tuo pat metu pradėjau dalyvauti kito vaisto tyrimuose. Kol kas patiriu tik kelis nepageidaujamus poveikius, tačiau atsirado kelios naujos metastazes šonkauliuose ir kryžmenyje.

Manęs čia šiandien nebūtų be nuolatinės mano žmonos Janinos meilės ir paramos, be vaikų ir anūkų meilės, be mano gydytojo onkologo, kuris nuolat sugalvoja naujų būdų, kaip išlaikyti mane gyvą, be mano šeimos, draugų padrąsinimų ir, nepatikėsite-be muzikos.“