Inkstų vėžio stadijos

Kai diagnozuojamas inkstų vėžys, nustatoma jo stadija. Vėžio stadijos – tai tam tikra sistema, kuri naudojama apibūdinant auglio dydį, agresyvumą ir išplitimą bei kuri padeda planuojant gydymą ir prognozuojant ilgalaikes pasekmes. Vėžio stadiją padeda nustatyti tam tikri vaizdiniai tyrimai, įskaitant kompiuterinę tomografiją (KT) ir magnetinio rezonanso tomografiją (MRT). Taip pat bus atliekami kraujo tyrimai, siekiant įvertinti paciento bendrąją sveikatos būklę ir nustatyti, ar vėžys išplito į kitus organus. Įvardijant vėžio stadiją, vėžio gydymo komanda standartizuotu būdu apibūdina vėžinės ligos mastą.

Gydytojas Jums nustatys inkstų vėžio „stadiją“, remdamasis:

  • auglio dydžiu;
  • vėžio išplitimu į gretimus limfmazgius;
  • požymiais, kad vėžys išplito į kitus organus (kepenis, plaučius, kaulus).

Priklausomai nuo ligos stadijos (t.y., auglio dydžio, jo išplitimo) gydytojas Jums nurodys tinkamiausio gydymo galimybes ir tikėtinas pasekmes. Toliau išvardytos keturios vėžio stadijos remiasi vadinamąja Robsono sistema (tai vienas iš Australijoje naudojamų inkstų vėžio stadijos nustatymo metodų). Nurodyti išgyvenimo dažniai yra tik orientaciniai, gydytojas suteiks Jums išsamesnę informaciją.

I stadija: vėžys neišplinta už inksto ribų. Auglys yra mažesnio nei 7 cm dydžio. Šia vėžio stadija sergantiems pacientams yra geriausi išgyvenimo rodikliai, ir labiausiai tikėtina, kad šie pacientai išgis atlikus chirurginę operaciją. Penkerių metų išgyvenimo dažnis yra beveik 90 %.

[I stadijos vėžys]

Antinkstis Inkstas

Inksto arterija 7 cm ar mažesnis auglys

Šlapimtakis Inksto žievė

II stadija: vėžys išplito už inksto ribų į aplinkinį riebalinį audinį arba į antinkstį (kuris yra virš inksto). Auglys yra didesnis kaip 7 cm. Šia vėžio stadija sergantiems pacientams išgyvenimo rodikliai taip pat dideli, o chirurginio gydymo rezultatai geri. Penkerių metų išgyvenimo dažnis yra didesnis kaip 75 %. 

[II stadijos vėžys]

Antinkstis Inkstas

Inksto arterija didesnis kaip 7 cm auglys

Šlapimtakis Inksto žievė

III stadija: auglys gali būti bet kokio dydžio, tačiau jis išplinta už inksto kapsulės ribų ir apima kraujagysles. Šia vėžio stadija sergantiems pacientams gydytojas specialistas nurodys tinkamo gydymo galimybes. Penkerių metų išgyvenimo dažnis yra artimas 65 %.

[III stadijos vėžys]

Antinkstis Daugybinės metastazės limfmazgiuose

Inkstas Auglys Limfmazgiai

Šlapimtakis

IV stadija: inksto auglys gali būti bet kokio dydžio, tačiau šioje stadijoje jis išplinta už inksto ribų į kitus organus (toliau nei tos pačios pusės antinkstis). Todėl šios stadijos liga sergančių pacientų ilgalaikio išgyvenimo dažnis yra mažiausias. Penkerių metų išgyvenimo dažnis yra 10 %.

[IV stadijos vėžys]

Antinkstis Metastazės

Inkstas Auglys Galvos smegenys

Šlapimtakis Plaučiai

Kepenys

Inkstai

Kaulai